Biz sizin için buradayız!

 

E-posta ve chat yoluyla size online ve tamamen anonim bir danışma hizmeti sunarız

Sık Sorulan Sorular/ FAQ

Burada online danışmanlık hizmetimiz hakkındaki ilk soruları yanıtlayacağız.

Online danışmanlık nedir?

Online danışmanlık, İnternet üzerinden gerçekleşen bir tür psikososyal danışmanlıktır. Danışanlar genelde anonim olarak her zaman ve her yerde danışmanlara başvurabilirler.

Nasıl online danışacağım?

Online danışmanlığın çeşitli yöntemleri vardır (E-posta, sohbet, forum, video). Emel, E-posta yoluyla danışmanlık hizmeti sunar. Bu bağlamda bize sorununuzu içeren bir mesaj gönderirsiniz ve sizinle birlikte çözümler ararız. İsterseniz uzun bir süreliğine de yazışabiliriz.

Kayıt gerekli mi?

Evet, online danışmanlıktan yararlanabilmek için bir kez (anonim olarak) kayıt olmalısınız.

Nasıl üye olabilirim?

Üye olabilmek için “Üye girişi” ardından “Kayıt ol” yazısını tıklayın. Bir kullanıcı adı ve şifre seçin. Bunlarla daha sonra tekrar oturum açacaksınız. Bu sayede talepleri ve yanıtları yalnızca siz görebileceksiniz. İsterseniz bir E-posta adresi girebilirsiniz. Akabinde daha sonra talebinize bir yanıt olduğu bilgisini içeren bir E-posta alacaksınız. Ayrıca şifrenizi unutmanız halinde yalnızca bir E-posta adresiyle yeni bir şifre edinebilirsiniz. Anonim kalmak için adınızı içermeyen bir kullanıcı ve bir E-posta adresi seçmelisiniz.

Nasıl talep oluşturabilirim?

Henüz kullanıcı adı ve şifreniz yoksa ilk talepte direkt oluşturabilirsiniz. Bunun için “Nasıl oturum açacağım?” bölümündeki bilgileri dikkate alın “Kişisel bilgiler” bölümüne yanıt hakkında bildirim almak için bir E-posta adresi girebilirsiniz. Bu adrese danışmanın yanıtı değil, sadece bir yanıt geldiği konusunda otomatik bir bilgi gönderilir. E-posta adresi yalnızca bunun için kullanılmaktadır. Talep gönderilmeden önce kullanım koşullarımızı kabul etmelisiniz. “Kullanım koşullarını oku” yazısına tıkladığınızda kullanım koşullarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Talebinizi içeren mesaj hazır olduğunda “Talebi gönder” yazısına tıklayın. Akabinde talep direkt olarak danışmanlık takımına iletilir. Mesajınız henüz hazır değil ise, “Taslak olarak kaydet” yazısına tıklayın. Daha sonra onu düzenleyebilir ve gönderebilirsiniz.

Yanıtımı nerede bulacağım?

Danışmanınızın yanıtını okuyabilmeniz için “Üye girişi” bölümüne kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Şimdi “E-posta yoluyla danışmanlık” yazısına tıklayın. Buradan “Yanıtı oku” bölümünde oluşturulan tüm talepleri ve danışmanlık takımının yanıtlarını okuyabilirsiniz.

Yanıtımı ne zaman alabilirim?

Danışmanlık talebinizi mümkün olduğunca hızlı bir biçimde, genelde iş günlerinde (pazartesi ilâ cuma günleri), üç iş günü içerisinde yanıtlıyoruz.

Bireysel chat nedir?

Bireysel chat size bir danışmanımızla doğrudan doğruya chat etme imkanını sunar.

Mesajlarımın içerikleri nasıl korunuyor?

Danışma hizmetimiz online SSL-/TLS ile kodlanmış bir site üzerinden gercekleşmekte. Bu şekilde size güvenilir ve anonim bir danışma hizmeti sunulmakta.